Menu
عکس پروفایل پیکوفان

400 شرکت دانش‌بنیان توسط بانوان مدیریت می‌شود – عکس پروفایل شاد کارتونی | kolbeyeheshgh

پروفایل شبکه های اجتماعی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، زینب حمیدزاده مشاور امور بانوان معاونت علمی در دیدار با هیات بانوان لبنانی، با اشاره به حضور بانوان ایرانی در عرصه های مختلف علم، فناوری و نوآوری بیان کرد: ایران از نظر حضور زنان در توسعه اقتصاد دانش بنیان موفق عمل کرده است و کارنامه درخشانی دارد.

وی افزود: بر اساس آخرین گزارش مجمع جهانی اقتصاد در خصوص شاخص شکاف جنسیتی، میزان حضور زنان ایرانی در مقاطع مختلف آموزش عالی در کشور با مردان برابر است.

به گفته حمیدزاده، درآمد شرکت های دانش بنیان در کشور چهار هزار میلیارد ریال در سال است و 136 هزار نفر نیز در این شرکت ها مشغول به فعالیت هستند.

مشاور امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین بیان کرد: بر اساس شاخص نوآوری نیز وضعیت ایران خوب است. به نحوی که رتبه ایران در این زمینه از 120 به 60 کاهش یافته است و بالاترین سرعت در نوآور شدن را به خود اختصاص داده است.

وی درباره توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری، گفت: معاونت علمی برای شکل دادن و توسعه این اکوسیستم تلاش مستمری دارد و برای تحقق این امر مراکز نوآوری و شتاب دهنده هایی را تاسیس کرده است.

حمیدزاده با اشاره به شکل گیری استارتاپ های موفق در کشور، گفت: برخی از این استارتاپ ها توسط بانوان اداره می شود و نقش آنها در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

مشاور امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرای برنامه بازگشت نخبگان ایرانی غیر مقیم را نیز جزء برنامه های موفق معاونت علمی دانست و تصریح کرد: در 4 سال گذشته یک هزار و 109 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند که از این میزان، 220 نفر از بانوان متخصص و نخبه ایرانی مهاجر به دیگر کشورها بودند.

وی درباره برنامه توان افزایی بانوان فناور و خلاق در معاونت علمی، گفت: این برنامه در معاونت علمی با سه محور الگوسازی، توسعه زیرساخت و شبکه سازی در حال اجرا است و تاکنون استانداردهای خوب و قابل توجهی داشته است.

انتهای پیام/

عکس خاص و شاد کلبه عاشقانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *