Menu
افکتینو:مرجع عکس پروفایل

ازبکستان و آمریکا در اندیشه برگزاری رزمایش مشترک و صادرات سلاح – عکس پروفایل غمگین بدون متن

پروفایل شبکه های اجتماعی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «دانیل روزنبلوم» سفیر آمریکا در ازبکستان گفت: ازبکستان و آمریکا صادرات تسلیحات و رزمایش مشترک را بررسی می کنند.

وی در نشست مطبوعاتی در تاشکند افزود: این هفته «بهادر قربان اف» وزیر دفاع ازبکستان با سفر رسمی به آمریکا سفر و با مقامات رسمی در واشنگتن از جمله «مارک اسپر» وزیر دفاع موقت آمریکا دیدار و گفت‌وگو می کند.

وی اظهار داشت: باید بگویم وزیر دفاع در این سفر چند دیدار در سطح بالا برگزار و از پنتاگون و همچنین برخی وزارتخانه‌ها بازدید خواهد داشت.

به گفته وی، «بهادر قربان اف» همچنین از پایگاه های نظامی و همچنین چند آکادمی نظامی بازدید می کند.  

سفیر آمریکا در ازبکستان تصریح کرد: گرچه وی در مورد همکاری های دو کشور در زمینه تامین امنیت، سازماندهی رزمایش گفتوگوها انجام می دهد اما فکر نمی کنم قراردادی امضا شود.

«دانیل روزنبلوم» همچنین با اشاره به گسترش همکاری های نظامی- فنی ازبکستان و آمریکا گفت: ما در چارچوب همکاری های نظامی- فنی به نیروهای امنیتی ازبکستان تجهیزات تحویل دادیم. در گذشته تجهیزات نظامی یعنی وسایل حمل و نقلی زرهی همچنین پهپاد و ناوچه ها تحویل دادیم.  

سفیر آمریکا در ازبکستان اظهار داشت: این همکاری ها ادامه خواهد داشت. فکر می کنم به زودی چنین کمک‌ها و تجهیزاتی را به خدمات مرزی و کمیته دولتی گمرک تحویل دهیم.

هم اکنون در ازبکستان 210 شرکت مشترک با سرمایه گذاری سرمایه گذاران آمریکایی از جمله 49 شرکت با 100 درصد سرمایه سرمایه گذاران آمریکایی فعالیت می‌کنند.

مبادلات بازرگانی ازبکستان و آمریکا طی 9 ماه در سال 2018 میلادی در سطح 332 میلیون دلار قرار گرفته است.

آمریکا استقلال ازبکستان را در تاریخ 27 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 19 فوریه سال 1992 میلادی بین این 2 کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتهای پیام/ح

عکس خاص و شاد کلبه عاشقانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *